Група стратегічних та безпекових студій приєдналась до роботи Польсько-Української платформи обміну думками. Ця ініціатива постала як відповідь на інформаційні потреби суспільства отримувати актуальні відомості про спільні польсько-українські проєкти чи події. Водночас, це – місце для аналізу та публікацій експертних думок з економічних, політичних, соціальних та інших питань у польсько–українських стосунків.
Метою проєкту є представлення досягнень довгострокової співпраці та активних двосторонніх контактів, зміцнення позицій Польщі, як надійного партнера України та продовження традиції обміну думками, розпочатої на Форумі Європа-Україна, організатором якого є Інститут Східноєвропейських Досліджень з 2007 року, та Економічного Форуму, який вже багато років проводить дискусійні панелі та культурні заходи, присвячені Україні.
«Під час пандемії та обмежень, пов’язаних з карантином, коли соціальне та професійне життя перейшло до мережі, платформа слугуватиме місцем для аналізу та актуальної інформації, поєднуючи людей, зацікавлених у поточних подіях які стосуються польсько-української співпраці. Як джерело інформації про ці події, Платформа стане інструментом просування спільних досягнень та місцем для діалогу та обміну думками», – говорять творці ініціативи.
Серед авторів матеріалів, підготовлених в рамках проєкту – Ярослав Матійчик, виконавчий директор Групи СБС, а також представники українських та польських науково-аналітичних спільнот, журналісти, представники культури та органів місцевого самоврядування, громадських організацій та українських асоціацій, що діють у Польщі та інших європейських країнах. На Платформі буде також представлена інформація про спільні проєкти, міжрегіональне та транскордонне співробітництво, торговельно-економічні зв’язки, культурні проєкти, міграційні процеси.
Партнерами проєкту є українські та польські інституції: Український інститут світової політики, Варшавський фонд «Наш вибір» та Польсько-українська господарча палата.
Польсько-українська платформа думки створена в рамках проєкту, що входить до програми МЗС – «Співпраця у сфері публічної дипломатії 2020». Громадське завдання співфінансує Міністерство закордонних справ Республіки Польща у конкурсі «Громадська дипломатія – новий вимір».